جلسه هماهنگی لیگ برتر بسکتبال بانوان با تعیین زمان قرعه کشی و زمان آغاز این رقابت‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال این جلسه روز شنبه با حضور نمایندگان ۷ تیم در سالن اجتماعات فدراسیون بسکتبال برگزار شد. در جلسه امروز نمایندگان تیم‌های شرکت ملی گاز، گروه بهمن، هیرو، دانشگاه گلستان، بارمان مشهد، نارسینا و پالایش نفت آبادان حضور داشتند. نمایندگان تیم‌های خانه بسکتبال کردستان و نامی نو هم برای حضور در لیگ فصل آینده اعلام آمادگی کردند اما با هماهنگی کمیته مسابقات در جلسه حضور نداشتند.

در این جلسه مقرر شد تیم‌ها تا ۲۰ شهریور تکلیف حضورشان در لیگ برتر را مشخص کنند. قرعه کشی مسابقات لیگ برتر بانوان روز اول مهر برگزار می‌شود و تیم‌ها تا ۲۵ مهر فرصت دارند ثبت نام خود را در سامانه ملی بسکتبال نهایی کنند.

براساس تصمیمی که در جلسه هماهنگی لیگ برتر اتخاذ شد، فصل آینده این رقابت‌ها از روز ۱۰ آبان آغاز می‌شود و برخلاف سال گذشته دیدارها به جای پنجشنبه، روزهای جمعه برگزار خواهند شد.

تیم‌های حاضر در لیگ برتر بانوان باید لیست اولیه خود شامل ۱۰ بازیکن را تا زمان ثبت نام نهایی ارائه کنند. این تیم‌ها می‌توانند از ۱۵ بازیکن ایرانی و دو بازیکن خارجی یا ۱۷ بازیکن ایرانی در ترکیب خود استفاده کنند. نفرات خارجی تیم‌ها تا قبل از آغاز پلی آف و نفرات ایرانی تیم‌ها تا قبل از شروع دور برگشت قابل تغییر خواهند بود.

همچنین در این جلسه به تیم‌ها اعلام شد که براساس ماده ۴۵ آیین نامه داخلی فدراسیون بسکتبال اگر باشگاهی تمایل به واگذاری امتیاز خود داشته باشد، این واگذاری باید زیرنظر کمیته مسابقات و طبق شرایطی که در موعد مقتضی اعلام می‌شود قابل انجام خواهد بود.