شب اول مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ بسکتبال با برگزاری دیدارهای اول چهار گروه دوم به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در گروه E آمریکا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این رقابت‌ها در یک بازی کاملا برتر 88-67 جمهوری چک را شکست داد. داناوان میچل با ۱۶ امتیاز، دو ریباند و دو پاس منجر به گل بهترین بازیکن آمریکا در این مسابقه بود. در همین گروه ترکیه دیگر تیم مدعی ۸۶ – ۶۷ ژاپن نماینده آسیا را از پیش رو برداشت. ارسان الیاسوا با ۱۹ امتیاز و ۱۰ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

در گروه F یونان با برتری قاطع ۸۵ – ۶۰ مقابل مونته‌نگرو یکی از مدعیان صعود از این گروه، برای سایر تیم‌ها خط و نشان کشید. جورجیوس پاپاجیانیس با ۱۵ امتیاز و ۸ ریباند و یانیس آنته‌توکمپو با ۱۰ امتیاز و ۸ ریباند بهترین بازیکن‌های این مسابقه بودند. برزیل در همین گروه در حالی که نیمی از مسابقه از نیوزیلند عقب بود در نهایت ۱۰۲ – ۹۴ این تیم را شکست داد. رفا لوز از برزیل با ۱۵ امتیاز، ۴ ریباند و ۶ پاس منجر به گل بهترین بازیکن این مسابقه بود.

فرانسه قوی‌ترین تیم گروه G در یک بازی بسیار نزدیک و تماشایی ۷۸-۷۴ آلمان رقیب اصلی خود در راه صعود به مرحله بعد را شکست داد. ایوان فورنیه فوروارد فرانسه با ۲۶ امتیاز و ۱۰ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

جمهوری دومنیکن در یکی از زیباترین بازی‌های شب اول مرحله گروهی رقابت‌ها ۸۰ – ۷۶ اردن را شکست داد و یک گام به صعود از این مرحله نزدیک شد. الوی وارگاس با ۱۲ امتیاز و ۷ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

در گروه هشتم لیتوانی مدعی در یک‌طرفه‌ترین بازی شب اول مرحله گروهی ۱۰۱ – ۴۷ سنگال را شکست داد. یوناس ولنچونس سنتر لیتوانی با ۱۳ امتیاز و ۱۱ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود. در همین گروه استرالیا در یک بازی تماشایی و نزدیک ۱۰۸ – ۹۲ کانادا را مغلوب کرد. متیو دلاودوا گارد استرالیا با ۲۴ امتیاز، ۵ ریباند و ۵ پاس منجر به گل بهترین بازیکن این مسابقه بود.