تیم ملی بسکتبال لهستان با پیروزی مقابل چین یکی از جدی‌ترین رقبای ایران در راه کسب سهمیه المپیک از جام جهانی، امیدهای ایران برای ادامه مسابقات را زنده نگه داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در یکی از حساس‌ترین بازی‌های عصر امروز از شب دوم مرحله گروهی جام جهانی لهستان در اولین بازی این تورنمنت که به وقت اضافه رفت با نتیجه نزدیک ۷۹ – ۷۶ چین میزبان را شکست داد. چین با این شکست و با رکورد یک برد و یک شکست، یک قدم از صعود به مرحله دوم جام جهانی بازماند.

تیم ملی بسکتبال ایران با شکست مقابل تونس در دومین بازی خود شانس حضور در مرحله بعد را از دست داد. در صورتی که چین موفق به صعود از گروه نشود، تیم ملی ایران این شانس را خواهد داشت که قرار گرفتن در رده بالاتر از این تیم به عنوان بهترین تیم آسیایی جام جهانی راهی مرحله بعد شود. تیم‌های کره جنوبی، فیلیپین و اردن هم باتوجه به گروه‌های سختی که در آن قرار دارند به احتمال فراوان قادر به صعود از گروه نخواهند بود.

چین در سومین دیدار مرحله گروهی خود روز چهارشنبه به مصاف ونزوئلا خواهد رفت. تیم ملی بسکتبال ایران در همین روز از ساعت ۱۷ به وقت تهران به مصاف اسپانیا می‌رود.

در ادامه دیدارهای شب دوم مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی در گروه ایران اسپانیا در یک دیدار تماشایی و نزدیک ۷۳ – ۶۳ پورتوریکو را شکست داد و با دو برد از دو بازی راهی مرحله بعد شد. مارک گسول با ۱۹ امتیاز و ۷ ریباند بهترین بازیکن این مسابقه بود.

از گروه B روسیه با برتری ۸۷ – ۷۳ مقابل کره جنوبی به رکورد دو برد از دو بازی رسید و راهی مرحله بعد شد. کره جنوبی هم با دو شکست از دو بازی شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. از همین گروه آرژانتین با برتری ۹۴ – ۸۱ مقابل نیجریه به رکورد دو برد از دو بازی رسید و راهی مرحله بعد شد. نیجریه هم با دو شکست از دو بازی شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد.

انیاز گروه D صربستان مدعی شماره یک قهرمانی ۱۲۶ – ۶۷ فیلیپین را از پیش رو برداشت و با دو پیروزی مقتدرانه از دو بازی راهی مرحله بعد شد. فیلیپین هم با دو شکست از دو بازی شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. ایتالیا دیگر تیم مدعی این گروه ۹۲ – ۶۱ آنگولا را شکست داد و با دو برد و بدون باخت همراه صربستان راهی مرحله حذفی شد.

از گروه A ونزئلا ۸۷ – ۷۱ ساحل عاجل را شکست داد. نماینده آفریقا با دو باخت از دو بازی شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. ونزوئلا با یک برد و یک باخت هنوز شانس صعود به مرحله بعد را دارد. این تیم در صورتی که شب آخر مرحله گروهی چین را شکست دهد همراه لهستان راهی مرحله بعد خواهد شد.