شب آخر مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی بسکتبال با شکست سنگین دو نماینده آسیا و صعود دراماتیک پورتوریکو به دور بعد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در آغاز دیدارهای سوم مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی 2019 بسکتبال در گروه C پورتوریکو در دیداری تماشایی 67 – 64 تونس را شکست داد و با دو برد و یک باخت همراه اسپانیا راهی مرحله بعد شد. تونس با یک برد و دو باخت همراه ایران راهی جدول تعیین تیم‌های 17 تا 32 شد.

در گروه اول رقابت‌ها لهستان با برتری 80 – 63 مقابل ساحل عاجل به عنوان اولین تیمی که همه دیدارهای مرحله اول خود را برده راهی مرحله بعد شد. ساحل عاج با سه شکست از سه بازی مرحله گروهی برای کسب یکی از رده‌های 16 به بعد تلاش خواهد کرد.

از گروه چهارم رقابت‌ها آنگولا 84 – 81 فیلیپین را شکست داد و دومین نماینده آسیا هم بدون برد مرحله گروهی را به پایان برد. هر دو تیم در مرحله بعد برای کسب یکی از رده‌های 17 تا 32 با تیم ملی ایران رقابت خواهند کرد.

در گروه دوم رقابت‌ها نیجریه در دیداری عجیب 108 – 66 کره جنوبی را شکست داد. کره جنوبی هم مرحله گروهی رقابت‌ها را بدون امتیاز به پایان برد. این دو تیم پیش از برگزاری این دیدار شانسی برای صعود به مرحله بعد نداشتند.