سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از پایان مرحله گروهی جام جهانی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، مهران شاهین طبع بعد از شکست تیم ملی بسکتبال ایران مقابل اسپانیا درباره این بازی گفت:

عملکرد خیلی خوبی در بیشتر مقاطع این بازی داشتیم. بازیکن‌های ما عملکرد درخشانی داشتند. به خصوص در حمله خوب بودیم. می‌توانم بگویم از کار تیمی‌مان راضی هستم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال درباره شکست چین در آخرین دیدار مرحله گروهی، صعود نکردن این تیم به مرحله بعد و شانس کسب سهمیه المپیک توسط ایران گفت:

فکر می‌کنم به جز اردن که دو بازی بسیار سخت خواهد داشت سایر تیم‌ها شانس برابری دارند. دیدارهای مقابل فیلیپین و آنگولا برای بسیار مهم خواهند بود. فکر می‌کنم نیجریه حریف سختی برای چین باشد. شکست چین در بازی مقابل ونزئلا شانس ما را دوباره زنده کرد و می‌خواهیم از این شانس استفاده کنیم. برای ما فردا یک روز دیگر است.

شاهین‌طبع درباره نوسان تیم ملی بسکتبال در سه دیدار مرحله گروهی و عملکرد مقابل تونس گفت:

ما باید بازی اول را می‌بردیم. اتفاقای افتاد که در حال حاضر نمی‌خواهم به آن‌ها اشاره کنم چون باید فعلا آن‌ها را فراموش کنیم. در آن دو روز که تا بازی با تونس فرصت داشتیم نمی‌توانستیم بازیکن‌هایمان را کاملا آماده کنیم. بازی که مقابل تونس انجام دادیم، بازی ما نبود. بازیکن‌های ما هنوز از بازی اول ناراحت بودند. بازیکن‌های ما با تمام قلب‌شان بازی می‌کنند و شکست روز اول برای ما سخت بود. اما تجربه‌ای که در تیم ما وجود دارد به ما کمک کرد برای این بازی شرایط خودمان را داشته باشیم. امروز بهترین بازی‌مان را انجام دادیم. همانطور که اسپانیا بهترین بازیش را انجام داد. فکر می‌کنم تجربه آن‌ها بود که در دو دقیقه آخر به کمک‌شان آمد و باید به آن‌ها تبریک بگویم.