سنتر تیم ملی بسکتبال در سه دیدار مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی بسکتبال نمایش بسیار درخشانی داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، حامد حدادی موثرترین بازیکن تیم ملی ایران در سه دیدار مرحله گروهی، با مجموع ۴۲ ریباند در این بازی و میانگین ۱۴ ریباند، بهترین ریباندکننده مرحله گروهی این رقابت‌ها شد. حدادی همچنین با میانگین تاثیرگذاری ۲۳.۳، پنجمین بازیکن موثر مرحله گروهی شد. حدادی در لیست بازیکن‌های پست سنتر موثرترین بازیکن این مرحله بود.

حامد حدادی همچنین در کنار گونا را از کره جنوبی یکی از تنها دو بازیکن مرحله گروهی جام جهانی بود که در هر سه دیدار مرحله گروهی موفق به ثبت دبل – دبل شد.

سنتر تیم ملی بسکتبال ایران با میانگین ۱۵ امتیاز در هر بازی در رده سی‌ام امتیازآورترین بازیکن‌های جام قرار گرفت. در این جدول بهنام یخچالی گارد راس تیم ملی با میانگین ۱۳.۷ امتیاز رده سی و نهم را در اختیار دارد. یخچالی همچنین با میانگین ۱.۷ توپ‌ربایی در هر بازی بهترین بازیکن ایران در این شاخص و نفر بیست و سوم جهان بود. یخچالی با میانگین ۳۷.۲ دقیقه بازی در این مرحله، بیشتر از هر بازیکن دیگری در جام در زمین مسابقه بود.

در بخش ریباند آرون گرامی‌پور سنتر – فوروارد تیم ملی ایران با میانگین ۶.۷ ریباند در هر بازی رده ۲۵ را در اختیار گرفت.

حامد حدادی همچنین بالاترین میانگین پاس منجر به گل را هم در تیم ایران ثبت کرد. این بازیکن با میانگین ۶ پاس منجر به گل دهمین پاسور برتر مرحله گروهی جام جهانی شد.