سایت رسمی فدراسیون بسکتبال ج.ا.ایران

این سایت متعلق به فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران می باشد.

حقوق خبری و تصویری سایت
 • کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اطلاعات تماس
  آدرس: مجموعه ورزشی آزادی ضلع غربی – درب پنج سالن – تهران – ایران

  کد پستی : ۱۴۸۴۸۱۳۱۱۱
  تلفن : ۴۴۷۳۹۱۲۱
  تلفن : ۴۴۷۳۹۱۲2
  تلفن : ۴۴۷۳۹۱۲3
  فکس : ۴۴۷۳۹۰۲۳

کاپوچیانی: پتانسیل بانوان بسکتبالیست ایران بالاست؛ برای بهبود عملکردها تضمین می‌دهم

سرمربی یونانی تیم ملی بسکتبال بانوان ایران با تأکید بر اینکه پتانسیل بانوان بسکتبالیست ایران بسیار بالا است امامدت زمان آمادگی برای مسابقات اسیا کم، گفت: تضمین می دهم تأثیرات خوبی در عملکرد و روند بازی ها داشته باشم.

النی کاپوچیانی روز شنبه در نخستین نشست خبری خود به عنوان سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان با تأکید بر اینکه برای هدایت این تیم تا قهرمانی در مسابقات در کنار ورزشکاران خواهم بود، تصریح کرد: تلاشم این است که بهترین روش را در این مسیر به کار ببندم.

وی ادامه داد: در اردوی تیم ملی حدود ۲۰ نفر در دو گروه با تجربه و جوان حضور دارند که هر دو گروه مورد رصد من هستند. بر اساس نظارت و تشخیصی که داشتم تمام بازیکنان بااستعداد و توانمند هستند اما تا دو هفته آینده و تشکیل تیم ملی فرصت داریم و بهترین هاانتخاب می‌شوند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان با اشاره به اینکه در سه سال پیش در مسابقات غرب اسیا، تیم بهمن را آنجا دیدم و زیر نظر گرفتم، تأکید کرد: پتانسیل‌ها بسیار بالاست و استعداد و علاقمندی زیادی دارند اما زمان و آموزش به این‌ها را لازم داریم. البته برنامه من در این مدت کوتاه مدت خواهد بود.

کاپوچیانی افزود: مربیان هم توصیه‌هایی به من کردند وگرنه هدایت کردن تیم مشکل می‌شد. ماموریت من هدایت تیم برای مسابقات آسیایی است و حدود سه ماه فرصت دارم. تضمین می‌دهم تأثیرات خوبی در عملکرد و روند بازی‌ها داشته باشند. هر چند این دوره کوتاه مدت است اما مترصد انجام این کار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان خیلی منظم هستند و همکاری آنان با من عالی است. البته عادت‌هایی دارند که باید کمی تغییر کنند اما به طور کلی مشتاق آموزش هستند و هماهنگی خوبی با من دارند.
وی در پاسخ به این پرسش که زمان کم تا مسابقات چالش نیست؟ گفت: چالش بزرگی است ک چقدر بتوان با سرعت بازیکنان وکادر را بهآن سطح از رقابت برسانیم. بهتر است بعد از رویداد من را ارزیابی کنیم.

کاپوچیانی تأکید کرد: برای افزایش سطح جسمی و بدنی بازیکنان هم با مربی بدنساز تذکرات و نکاتی مطرح شد. ضمن اینکه سالن و زمین خوبی داریم و هر آنچه من خواستم برآورده شده است. بازیکنانی که حضور دارند هم بسیار سریع و به لحاظ سرعت و هماهنگی خوب هستند.

وی درباره پیش‌بینی خود در مسابقات کاپ آسیای تایلند هم بادآور شد: تلاش می‌کنیم نفر یک تا سه باشیم. البته بسیاری از تیم‌های حاضر در این مسابقات از بازیکنان دو ملیتی استفاده می‌کنند که آنان را بومی‌سازی کرده‌اند و ما هم اگر بتوانیم از این شرایط استفاده کنیم بسیار عالی است.
کاپوچیانی تصریح کرد: اما به طور کلی این رقابت‌ها عادلانه نیست که تیم یک دست ایرانی به مصاف تیمی برود که بازیکنان خارجی را درتیم خود بومی‌سازی کرده است.

فدراسیون بسکتبال در شبکه های اجتماعی

اخبار ، تصاویر ، ویدئو و اطلاعیه های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید