قاسمی: فدراسیون حمایت همه جانبه ای از شاهین طبع دارد/ نگاه غیر فنی وجود نداردمدیر تیم های ملی ضمن حمایت کامل از سرمربی تیم ملی بسکتبال تصور وجود هر گونه نگاه غیر فنی در تیم را اشتباه دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، اردوی تیم ملی بسکتبال مردان برای حضور در جام جهانی چین از 25 خرداد با 19 بازیکن در تالار بسکتبال آزادی تهران آغاز شد. ملی پوشان شنبه تا چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر کار خود را زیر نظر مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی پیگیری می کنند. این تیم تا پیش از آغاز مسابقات جام جهانی در چند تورنمنت بین المللی حضور خواهد داشت.

مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی درباره بازی های تدارکاتی پیش روی تیم ملی گفت: اردوهای ملی تا اول مرداد در تالار بسکتبال آزادی ادامه خواهد داشت. از دوم مرداد بازی های تدارکاتی در کشورهای پرتغال، روسیه و یونان آغاز می شود. تورنمت پرتغال در شهر پورتو با سه تیم پرتغال، اسلواکی و دانمارک برگزار می شود. این رویداد گزینه خوبی برای شروع است چرا که تیم های شرکت کننده وضعیت متوسط و قابل قبولی دارند و به هماهنگی بسکتبالیست های ما کمک زیادی می کند.

او ادامه داد: پس از پرتغال عازم کشور روسیه خواهیم بود و دو دیدار تدارکاتی با روسیه و اردن خواهیم داشت. پس از یک روز استراحت مستقیم راهی یونان می شویم و به مصاف تیم ملی کشور میزبان و سپس مجارستان می رویم. پس از آن تیم به تهران بر می گردد و بعد از چند روز استراحت، اردوها دوباره شروع می شود.

قاسمی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بعد از 8 روز تمرین برای حضور در تورنمنت پیک چین راهی این کشور می شویم و با سه تیم مونته نگرو، نیجریه و لهستان دیدار می کنیم. بسکتبال مونته نگرو از بسکتبال صربستان نشات گرفته و صاحب سبک است. نیجریه تیم بسیار خوب و فیزیکی است. لهستان هم سرمایه گذاری زیادی در بسکتبال کرده و در گذشته یکی از قدرت های اروپا بوده است. با پایان تورنمنت پیک، 6 شهریور ماه به سمت گوانژو محل برگزاری مسابقات ایران پرواز می کنیم.

مدیر تیم های ملی درباره نفرات حاضر در تورنمنت های تیم ملی بسکتبال اظهار کرد: هدف از شرکت در بازی های تدارکاتی شناسایی کیفیت بازیکنان است. ممکن است با نظر کادر فنی به جای 12 بازیکن 13 یا 14 بازیکن راهی مسابقات شوند. خوشبختانه زمان کافی وجود دارد و عجله ای برای معرفی 12 نفر نداریم اما به صورت تقریبی تا 48 ساعت قبل از اولین اعزام با نظر شاهین طبع نفرات اصلی معرفی خواهند شد.

قاسمی در خصوص این که چگونه کادر فنی برای حضور در این 4 تورنمنت به توافق رسیده اند و معیار اصلی انتخاب آن ها چه بوده است تصریح کرد: کادر فنی و فدراسیون با هم اندیشی و تبادل نظر به اتفاق نظر رسیدند تا تیم ملی در این رویدادها حضور یابد. تیم ملی به چند تورنمنت دیگر نیز دعوت شده بود اما زمان و کیفیت تیم های شرکت کننده برای ما دو فاکتور مهم به حساب می آمد. خوش بختانه سرمربی تیم بهترین تصمیم را گرفت که مورد تایید ما هم هست.

مدیر تیم های ملی تصریح کرد: نه تنها در بحث بازی های تدارکاتی بلکه در بخش های دیگر از جمله انتخاب بازیکنان، نحوه برگزاری اردوها و موارد دیگر فدراسیون از تصمیمات کادر فنی حمایت کامل دارد. مسلما شاهین طبع صلاحیت قرار گرفتن در این جایگاه را داشته است و حالا چه کسی از او دلسوز تر برای تیم است؟ چه کسی بیشتر از او به دنبال کسب نتیجه آبرومند است؟ اگر تصور کنیم او در انتخاب بازیکنان و هر مسئله ای دیگر نگاهی به جز نگاه فنی دارد، به جرات می گویم در اشتباه هستیم چون کسب هر نتیجه ای مستقیم به سرمربی برمی گردد.

او در پایان به اهمیت حمایت مردم از بسکتبال اشاره و خاطر نشان کرد: مردم همیشه یاور و حامی تیم ملی بسکتبال بودند. امیدوارم حمایت ها ادامه دار و دعای خیر مردم بدرقه راه ملی پوشان باشد. من به عنوان عضو کوچک خانواده بسکتبال از همه اهالی بسکتبال هم بابت پشتیبانی و لطفشان سپاسگزارم.