گروه بندی تورنمنت اطلس اسپورت و برنامه کامل رقابت ها مشخص شدگروه بندی و برنامه تورنمنت اطلس اسپورت به صورت دقیق اعلام شد. تیم ملی بسکتبال ایران نیز همگروه های خود را در این رقابت ها شناخت.

به گزارش روابط عمومی، تیم ملی بسکتبال ایران در گروه دوم با آمریکا، لهستان و استرالیا همگروه شده است. این تورنمنت ۲۶ تا ۳۱ تیرماه برگزار می شود و بر اساس برنامه، نخستین دیدار تیم ملی بسکتبال کشورمان هم مقابل استرالیا برگزار می شود. لهستان و آمریکا حریفان بعدی بسکتبالیست های ایران در این تورنمنت هستند.

گروه بندی و برنامه دیدارهای تیم های شرکت کننده در تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت به این شرح است:

گروه A: چین، آلمان، نیجریه و جمهوری چک
گروه B: آمریکا، ایران، لهستان و استرالیا

سه شنبه ۲۶ تیرماه
* نیجریه - جمهوری چک
* چین- آلمان
* آمریکا - لهستان
* ایران - استرالیا (ساعت ۱۵:۰۰ به وقت محلی)

چهارشنبه ۲۷ تیرماه
* جمهوری چک - آلمان
* استرالیا - آمریکا
* چین- نیجریه
* ایران - لهستان (ساعت ۱۴:۰۰ به وقت محلی)

پنج شنبه ۲۸ تیرماه
* آلمان- نیجریه
* چین- جمهوری چک
* لهستان - استرالیا
* ایران - آمریکا

در پایان دیدارهای مقدماتی تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت، دو تیم برتر هر گروه راهی مرحله نیمه نهایی می شوند تا رقابت خود را برای کسب عنوان اول تا چهارم پیگیری کنند. در این مرحله تیم های اول و دوم گروه A به ترتیب با تیم های دوم و اول گروه B دیدار می کنند. از طرفی دیدار تیم های سوم و چهارم هر گروه نیز برای کسب رده های پنجم تا هشتم دنبال می شود.

چین، آلمان و نیجریه حریفان تیم ملی بسکتبال در تورنمنت دوم چین
پس از اتمام کامل دیدارهای تیم ملی بسکتبال در تورنمنت اطلس اسپورت، این تیم راهی منطقه شی آن می شود تا در تورنمنت دیگری شرکت کند. این تورنمنت با حضور چهار تیم منتخب تورنمنت اطلس اسپورت یعنی ایران، چین، نیجریه و آلمان برگزار می شود.

این تیم ها در یک گروه و به صورت دوره ای با یکدیگر دیدار خواهند داشت. نخستین دیدار تیم ملی بسکتبال هم مقابل آلمان برگزار می شود.

برنامه دیدارهای دومین تورنمنت بسکتبال چین به این شرح است:

سه شنبه ۲ مرداد
* چین- نیجریه
* ایران – آلمان (ساعت ۲۱:۳۰ به وقت محلی)

چهارشنبه ۳ مرداد
* آلمان - نیجریه
* چین - ایران (ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی)

پنجشنبه ۴ مرداد
* نیجریه - ایران (ساعت ۱۸:۳۰ به وقت محلی)
* چین - آلمان

تیم ملی بسکتبال بلافاصله پس از اتمام این تورنمنت به ایران باز می گردد طوریکه طبق برنامه ملی پوشان کشورمان ۶ مردادماه در تهران خواهند تا پس از چند روز استراحت، تمرینات شان را برای بازی های آسیایی در تالار بسکتبال آزادی پیگیری کنند.

هجدهمین دوره بازی های آسیایی از ۲۷ مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی به میزبانی اندونزی و در دو شهر جاکارتا و پالمبانگ آغاز می شود و تا ۱۱ شهریورماه ادامه خواهد داشت. دیدارهای تیم ملی بسکتبال در جاکارتا برگزار می شود.