دومین سمینار بررسی چالش های کمیته آموزش و مربیان؛ طباطبایی: کمیته آموزش و مربیان مغز متفکر هیات های استانی استرییس فدراسیون بسکتبال در حاشیه سمینار بررسی چالش های کمیته آموزش و مربیان گفت: این کمیته مغز متفکر هیات های استانی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، دومین سمینار هم اندیشی و بررسی چالش های کمیته آموزش و مربیان هیات های استانی فدراسیون بسکتبال امروز چهارشنبه 19 دی در محل فدراسیون برگزار شد.
در این نشست رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال و روسای کمیته های مربیان و آموزش هیات های استانی حضور داشتند.
در ابتدای جلسه طباطبایی ضمن خوشامدگویی به مهمان ها به ضرورت توجه به کمیته آموزش و مربیان اشاره کرد و گفت: کمیته آموزش و مربیان مغز متفکر هر هیات استانی است.

طباطبایی درخصوص آموزش و چالش های این بخش در بسکتبال به نکات زیر اشاره داشت:
- ایجاد بانک اطلاعاتی جامع و کامل درباره تعداد مربیان درجه یک، دو و سه که پیش از این نبوده
- ضرورت ایجاد سیستم ارتقای دانش مربیان
- کوتاه بودن دوره های آموزش مربیگری در ایران
- کمبود نیروی انسانی کارآمد و توانمند در بخش آموزش استان ها
- وجود مشکلات و محدودیت ها در بخش کشف و آموزش استعدادها
- ضرورت ایجاد نظام آموزشی هدفمند برای هم گام شدن با کشورهای پیشرفته در رشته بسکتبال

در ادامه علیرضا رحیمی مسئول کمیته آموزش و مربیان و جواد رحمتی پور مسئول دپارتمان آموزش و مربیان درباره چگونگی برگزاری دوره های آموزشی مربیگری در استان ها، شرایط برگزاری کلاس ها، ضرورت تبعیت از قوانین فدراسیون درخصوص صدور کارت های مربیگری، چگونگی ارسال مدارک و ... برای حاضرین توضیحاتی ارائه دادند.

در پایان جلسه روسای کمیته های آموزش و مربیان ضمن پرسش و پاسخ با مسئولان کمیته آموزش و مربیان فدراسیون، به تبادل نظرات و ارائه پیشنهادات و انتقادات پرداختند.